مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آموزش گرفتن اسکرین شات در مک: 4 روش ساده برای انجام آن

آموزش گرفتن اسکرین شات در مک: 4 روش ساده برای انجام آن

چگونه در مک از صفحه اسکرین شات بگیریم؟

هر نوع مک - از جمله لپ‌تاپ‌های MacBook ، iMac all-in-one یا دسکتاپ Mac Mini و Mac Studio - سه راه اصلی برای گرفتن اسکرین شات با میانبرهای صفحه کلید وجود دارد. دارندگان مک بوک پرو می توانند از نوار لمسی برای روش چهارم استفاده کنند. نرم افزار MacOS اپل نیز تعداد زیادی گزینه را در اختیار شما قرار می دهد تا به راحتی اسکرین شات بگیرید.


این نکات در مورد جدیدترین مک‌ها مانند مک بوک پرو ۱۳ اینچی با تراشه جدید M2 و مک بوک ایر M2 نیز اعمال می‌شود . ما همچنین این نکات را آزمایش کرده ایم تا تأیید کنیم که در MacOS Ventura (آخرین به روز رسانی سیستم عامل) کار می کنند.


روش1: Cmd-Shift-3

این میانبر صفحه کلید یک اسکرین شات از کل صفحه شما می گیرد.


همه چیز در مورد تپ سواپ! مطلب مرتبط همه چیز در مورد تپ سواپ!

روش 2: Cmd-Shift-4 

از این ترکیب صفحه‌کلید برای اسکرین شات با امکانات بیشتر استفاده کنید، که می‌توانید آن را بکشید تا بخشی از صفحه‌نمایش را برای گرفتن عکس انتخاب کنید. برای گرفتن عکس، دکمه ماوس یا پد لمسی را رها کنید.


شما پس از زدن Cmd-Shift-4 گزینه های دیگری دارید:

کلید فاصله را فشار دهید و رها کنید: خط متقاطع به یک نماد دوربین کوچک تبدیل می شود که می توانید آن را روی هر پنجره باز حرکت دهید. روی پنجره مورد نظر خود کلیک کنید تا از آن اسکرین شات بگیرید. اسکرین شات گرفته شده با این روش دارای یک حاشیه سفید در اطراف پنجره با کمی سایه است.


کلید فاصله را فشار داده و نگه دارید : این کار شکل و اندازه ناحیه انتخابی را قفل می کند. اما به شما امکان می دهد موقعیت آن را در صفحه تغییر دهید. قبل از رها کردن دکمه ماوس برای گرفتن اسکرین شات، فقط کلید فاصله را نگه دارید تا موقعیت آن را تغییر دهید.


روش 3: Cmd-Shift-5

آموزش گرفتن اسکرین شات در مک: 4 روش ساده برای انجام آن

یک دستور میانبر که در سال 2018 در MacOS Mojave معرفی شد، Cmd-Shift-5 یک پنل کوچک در پایین صفحه نمایش شما را با گزینه های ضبط صفحه می کند. سه دکمه اسکرین شات وجود دارد که به شما امکان می دهد از کل صفحه، یک پنجره یا مجموعه ای از صفحه خود عکس بگیرید. 

به همین ترتیب، دو دکمه ضبط ویدیو به شما امکان می دهند کل صفحه خود یا مجموعه ای از آن را ضبط کنید. در سمت چپ یک دکمه X برای بستن پنل اسکرین شات وجود دارد، اما می توانید برای خروج از صفحه کلید Escape را نیز فشار دهید.


در سمت راست دکمه Options وجود دارد. این به شما امکان می‌دهد محل ذخیره اسکرین‌شات خود را انتخاب کنید - دسکتاپ، Documents، کلیپ‌بورد، ایمیل، پیام‌ها، پیش‌نمایش یا مکان‌های دیگر، و یک تأخیر 5 یا 10 ثانیه‌ای تنظیم کنید تا بتوانید مواردی را که در غیر این صورت ممکن است هنگام درگیر کردن خود ناپدید شوند، ردیف کنید.


به‌طور پیش‌فرض، گزینه Show Floating Thumbnail فعال است، که پیش‌نمایش کوچکی از اسکرین‌شات تازه‌گرفته‌شده شما را در گوشه سمت راست پایین صفحه‌تان قرار می‌دهد، شبیه به روش اسکرین‌شات در iOS. برخلاف آیفون خود، می توانید این تصویر کوچک پیش نمایش را در مک خود خاموش کنید. در نهایت، می توانید انتخاب کنید که نشانگر ماوس خود را در یک اسکرین شات یا ویدیو نشان دهید.

اگر پانل اسکرین شات در مسیر شما قرار دارد، می توانید لبه سمت چپ آن را بگیرید و آن را به نقطه جدیدی در صفحه خود بکشید.


روش چهار: Cmd-Shift-6

اگر مک‌بوک پرو قدیمی‌تری با نوار لمسی دارید، می‌توانید از آنچه که در حال حاضر در نوار لمسی نشان داده می‌شود عکس بگیرید. کافیست Cmd-Shift-6 را بزنید تا یک اسکرین شات بسیار عریض و باریک از نوار لمسی خود بگیرید.

آموزش گرفتن اسکرین شات در مک: 4 روش ساده برای انجام آنفرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 چگونه کیف پول خود را به همستر کامبت وصل کنیم؟ چگونه کیف پول خود را به همستر کامبت وصل کنیم؟ مشاهده