مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونه از اضافه شدن به گروه های تصادفی در تلگرام جلوگیری کنم؟

چگونه از اضافه شدن به گروه های تصادفی در تلگرام جلوگیری کنم؟

چگونه افراد را از اضافه کردن شما به گروه یا کانال تلگرام منع کنیم؟

تلگرام یک اپلیکیشن پیام رسان محبوب است که میلیون ها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. این پلتفرم برای به اشتراک گذاری فایل های رسانه ای بزرگ، ایجاد گروه ها و کانال ها و موارد دیگر شناخته شده است. استفاده از تلگرام مزایای زیادی دارد، اما اخیرا شکایت هایی از اضافه شدن کاربران به گروه های تصادفی در تلگرام بدون اطلاع آن ها مطرح شده است. وقتی با هرزنامه ها و پیام های تبلیغاتی گروه هایی که حتی از آنها اطلاعی ندارید، بمباران می شوید، این می تواند واقعاً خسته کننده باشد.

برای جلوگیری از این امر، تلگرام ویژگی های حفظ حریم خصوصی را اضافه کرده است که به شما امکان می دهد افرادی را که می توانند شما را به گروه ها اضافه کنند محدود کنید. در این راهنما، نحوه فعال کردن این ویژگی و جلوگیری از اضافه شدن به گروه‌های هرزنامه را خواهید آموخت.


چگونه از افزودن شما به گروه یا کانال تلگرام جلوگیری کنیم؟

1- محدود کردن اضافه شدن به گروه

هر کاربر تلگرام می تواند به راحتی یک گروه یا کانال ایجاد کند و به گروه اضافه کند. خوشبختانه، تلگرام یک ویژگی حفظ حریم خصوصی دارد که به شما امکان می دهد کنترل کنید چه کسانی می توانند شما را به گروه ها اضافه کنند. در تنظیمات حریم خصوصی، می‌توانید «همه» را انتخاب کنید تا هرکسی بتواند شما را به گروه‌ها اضافه کند، یا «مخاطبین» را انتخاب کنید که در آن فقط می‌توانید به افراد موجود در فهرست مخاطب اجازه دهید شما را به گروه‌ها اضافه کنند.

چگونه از اضافه شدن به گروه های تصادفی در تلگرام جلوگیری کنم؟

تلگرام را باز کنید و با ضربه زدن بر روی سه خط افقی در گوشه سمت چپ بالای صفحه به " تنظیمات " بروید.

نحوه پین ​​کردن پست ها در اینستاگرام مطلب مرتبط نحوه پین ​​کردن پست ها در اینستاگرام

" حریم خصوصی و امنیت " را انتخاب کنید.

در بخش " گروه ها "، گزینه " چه کسی می تواند من را به گروه ها اضافه کند " را انتخاب کنید.

در اینجا، می‌توانید تعیین کنید که آیا همه می‌توانند شما را به گروه‌ها اضافه کنند، آیا فقط مخاطبین شما می‌توانند شما را به گروه‌ها اضافه کنند یا اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند شما را به گروه‌ها اضافه کند.

اگر « هیچ کس » را انتخاب کنید ، از شما خواسته می شود تا قبل از اینکه به گروه اضافه شوید، هر دعوت گروهی را تأیید یا رد کنید.

هنگامی که انتخاب خود را انجام دادید، تنظیمات حریم خصوصی تلگرام شما به روز می شود و سایر افراد دیگر نمی توانند شما را بدون تایید شما به گروه ها اضافه کنند.


2- پنهان کردن شماره تلفن

استفاده از شماره تلفن همراه راه دیگری است که مدیران گروه می توانند شما را به گروه های ناشناس اضافه کنند. می توانید از طریق تلگرام از دسترسی افراد ناشناس به شماره تلفن خود جلوگیری کنید. هنگامی که شماره تلفن خود را در تلگرام مخفی می کنید، شماره تلفن شما برای سایر کاربران تلگرام، به ویژه سایر اعضای گروه ها و کانال هایی که به آنها ملحق می شوید، قابل مشاهده نیست. مراحل زیر را دنبال کنید تا شماره تلفن خود را از دیگران پنهان کنید.

چگونه از اضافه شدن به گروه های تصادفی در تلگرام جلوگیری کنم؟

تلگرام را در هر دستگاهی باز کنید.

روی نماد منوی همبرگر در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید. اگر از iOS استفاده می کنید، این مرحله را رد کنید.

"تنظیمات" را انتخاب کنید.

روی گزینه “Privacy and Security” کلیک کنید.

بر روی گزینه "شماره تلفن" کلیک کنید.

برای پنهان کردن شماره تلفن خود، حتی از افرادی که در لیست مخاطبین شما هستند، "Nobody" را علامت بزنید.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ مشاهده