بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» تبدیل توییتر به ایکس (x) و علت نامگذاری آن

تبدیل توییتر به ایکس (x) و علت نامگذاری آن

چرا لوگو و اسم توییتر عوض شد؟

اینترنت شلوغ است زیرا اپلیکیشنی که قبلاً توییتر نام داشت هفته گذشته تغییر نام داد. اکنون Twitter.com به X.com تغییر مسیر می دهد. اکنون دفتر مرکزی این شرکت دارای یک X چشمک زن است که زمانی لوگوی پرنده داشت و این برنامه اکنون به صورت "X" در فروشگاه های اپل و گوگل ظاهر می شود.

به گفته لیندا یاکارینو، مدیر عامل تازه، این تغییر نام تجاری، گام دیگری در تحول مداوم توییتر است و توییتر قصد دارد از یک شبکه اجتماعی ساده به اپلیکیشنی تبدیل شود که می تواند "همه کاری" را انجام دهد.

مالک این شرکت، ایلان ماسک، اخیراً گفت: «توئیتر توسط X Corp هم برای تضمین آزادی بیان و هم به عنوان یک شتاب دهنده برای همه چیز، خریداری شد. نام توییتر زمانی معنی پیدا کرد که فقط 140 نویسنده داشت که پیام می نوشتند - مانند صحبت های پرندگان - اما اکنون می‌توانید تقریباً هر چیزی را پست کنید، از جمله چندین ساعت ویدیو. در ماه‌های آینده، ما ارتباطات جامع و توانایی را اضافه خواهیم کرد. برای اداره کل دنیای مالی شما.»

ماسک به دنبال اختراع مجدد توییتر است که در سال 2022 به قیمت 44 میلیارد دلار خرید . 


اکنون برنامه چه خواهد کرد؟

ماسک در مورد هدف خود مبنی بر تبدیل توییتر به یک برنامه به اصطلاح فوق العاده، چیزی شبیه به WeChat چین، صحبت کرده است. در حال حاضر هیچ معادل آمریکایی برای چنین برنامه‌ای وجود ندارد، اما کارشناسان صنعت برنامه‌ای را تصور می‌کنند که اساساً شامل هر کاری است که یک فرد می‌خواهد به صورت آنلاین انجام دهد.

چگونه کیف پول خود را به همستر کامبت وصل کنیم؟ مطلب مرتبط چگونه کیف پول خود را به همستر کامبت وصل کنیم؟

مدیر ارشد استراتژی شرکت بازاریابی Tinuiti، گفت: «مصرف‌کنندگان این برنامه می‌توانند کارهای مختلفی را روی پلتفرم انجام دهند، خواه گوش دادن به پادکست، خرید یا تماشای ویدیو باشد.»

توییتر در حال حاضر به کاربران اجازه می دهد در مکالمات صوتی زنده، ارسال پیام های متنی طولانی تر و پخش ویدیو، مانند برنامه جدید مجری سابق فاکس نیوز، تاکر کارلسون که اخیراً در این پلتفرم راه اندازی شد، شرکت کنند. اگر تلاش توییتر برای اشتراک‌های پولی موفقیت‌آمیز باشد، در نهایت می‌تواند به اشتراک بخشی از درآمد اشتراک با کاربران گسترش یابد.

تبدیل توییتر به ایکس (x) و علت نامگذاری آن

علت نامگذاری به حرف x چیست؟

به نظر می رسد ماسک از دیرباز به حرف X علاقه مند است و اولین استارتاپ خود را X.com نامیده است. (بعد از ادغام، این برنامه به PayPal تبدیل شد) پس از خرید توییتر، ماسک به ایزاکسون پیامک ارسال کرد که "بسیار هیجان زده است که در نهایت X.com را اجرا کند. باید با استفاده از توییتر به عنوان یک شتاب دهنده انجام می شد!

حرف X در سایر تلاش‌های ماسک نیز ظاهر می‌شود، از جمله شرکت اسپیس ایکس در اکتشاف فضایی، اپلیکیشن هوش مصنوعی xAI که اخیراً راه‌اندازی شده و مدل X، یکی از اولین مدل‌های شرکت خودروهای الکتریکی تسلا. ماسک حتی به پسرش با نام X اشاره می کند.

او اخیراً در Joe Rogan Experience گفت : "این فقط X است، حرف X. "

او در ماه آپریل نام قانونی توییتر را به X Corp تغییر داد. در آخر این هفته، به Twitter.com به X.com هدایت شد و روز دوشنبه یک جرثقیل شروع به حذف لوگوی پرنده نمادین توییتر از دفتر مرکزی این شرکت در سانفرانسیسکو کرد. با این حال، پلیس بلافاصله پس از شروع کار، کار را متوقف کرد.

تبدیل توییتر به ایکس (x) و علت نامگذاری آن

تفاوت X با توییتر چیست؟

در حال حاضر، تغییر نام این پلتفرم فقط یک تغییر نام است – هیچ ویژگی جدیدی معرفی نشده است.

ماندیپ سینگ، تحلیلگر اطلاعات بلومبرگ، گفت: اما تغییر نام نشان می دهد که ماسک احتمالاً در آینده نزدیک کنترل شرکت را حفظ خواهد کرد. سینگ گفت: پس از تصاحب ماسک در آوریل 2022، برخی ناظران معتقد بودند که این میلیاردر می تواند تغییراتی در توییتر ایجاد کند و به سرعت آن را به مالک دیگری تحویل دهد.

او گفت: "این گزینه اکنون با توجه به تغییر نام از روی میز حذف شده است - فکر نمی کنم خریدار احتمالی دیگری وجود داشته باشد که اکنون آن را قبول کند."


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده